chmuryl
chmuryp

Światowy Dzień Poczty

    Wycieczki i spacery to wspaniała okazja do poznawania nowych miejsc, zjawisk oraz ludzi. W ramach Światowego Dnia Poczty, który przypada  9 października, dzieci z Oratorium „Twój Dom” wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego  w Krośnie przy ul. Wojska Polskiego 41.
   Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych, poznać zakres ich usług oraz dowiedzieć się jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Tego dnia dzieci poznały wygląd i przeznaczenie przedmiotów związanych z pocztą- koperty, znaczki, skrzynkę pocztową, druki pocztowe. Wysłuchały historii pocztowego godła oraz poznały, jak wygląda praca na poczcie podczas odwiedzin w pobliskim Urzędzie Pocztowym. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy. Wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna. Jedną z największych atrakcji dla dzieci i młodzieży było stemplowanie prawdziwą pieczęcią pocztową.
    Żegnając się, dzieci na ręce pani urzędniczki złożyły wszystkim osobom związanym z  branżą pocztową, życzenia pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wycieczka okazała się bardzo interesująca . Po powrocie do Oratorium dzieci wykonały prace plastyczne, dzięki którym utrwaliły zdobyte wiadomości.


Warto wiedzieć:
Światowy Dzień Poczty obchodzony jest 9 października w rocznicę powstania Światowego Związku Pocztowego. Święto ustanowiono w 1969 r. na kongresie Związku w Tokio. W tym dniu instytucje pocztowe na całym świecie prezentują swoje najnowsze zdobycze technologiczne i usługi, zachęcają dzieci i młodzież do poznawania historii poczty oraz specyfiki pracy w tej branży.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin