chmuryl
chmuryp

Przedstawienie dla rodziców    W świąteczny nastrój Bożego Narodzenia, przybyłych rodziców oraz wychowanków  Oratorium „Twój Dom” wprowadziła „Prawdziwa opowieść o Świętym Mikołaju” –  połączona z przybyciem pasterzy, aniołków i Świętej Rodziny.
   
    Przybyłych Gości bardzo serdecznie powitał ks. Józef Gibała – dyrektor Oratorium „Twój Dom” i zaprosił do obejrzenia przedstawienia muzycznego w wykonaniu naszych wychowanków. Czy my, dorośli wierzymy w Mikołaja? Czy mamy kogoś, komu powierzamy nasze marzenia? Co by było, gdyby jedno z dziecięcych pragnień nagle się spełniło? - odpowiedzi na te i inne  pytania znajdziemy  właśnie w Prawdziwej opowieści o św. Mikołaju.
   
    Dzieci śpiewały piosenki o wróżce, która dziadkowi podarowała renifery i sanie pędzące. I odtąd Mikołaj, bo tak go nazwała w noc grudniową, odwiedza dzieciaki śpiące. Mieszka bardzo, bardzo daleko, wśród śniegu i lodu - tak daleko, żeby nikt nie może odnaleźć tego miejsca ze śnieżynkami i ze skrzatami małymi. Na całym świecie przynosi dzieciom prezenty. Opowiadały o Mikołajowej poczcie marzeń o elfach pakujących paczuszki dla dzieci. Świąteczne aranżacje migoczące kolorami podkreślały wyjątkowość dziecięcego przedstawienia, nadając uroczystego charakteru. Poza tym, oczywiście miały cieszyć nasze oczy, umilać świąteczny czas, wprowadzić odrobinę blasku i piękna w nasze życie. Piękna baśniowa opowieść wyśpiewana przez dzieci. I gdy tak wsłuchiwaliśmy się w mikołajową opowieść,  weszli pasterze, którzy razem z darami wnieśli żłóbek. A za nimi weszła Święta Rodzina. Prawdziwa. Maryja niosła na ręku żywego, ślicznego chłopczyka – Jezuska, Józef podpierał się kosturem i bacznie obserwował otoczenie. Maryja położyła Dzieciątko w żłóbku, a wszystkich ogarnęła ogromna radość i popłynęła kolęda: „Bóg się rodzi, moc truchleje”… Wszyscy ją śpiewali, a dziecina uśmiechała się i podniósłszy główkę, błogosławiła rączką. Goście byli zachwyceni, dzieci uradowane, bowiem wszyscy poczuli się jak w prawdziwej betlejemskiej szopce. Zgromadzeni rodzice po zakończonym występie nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Świąteczny występ był naprawdę bardzo udany. Był opłatek, świąteczne życzenia, nie zabrakło również poczęstunku.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin