chmuryl
chmuryp

Charytatywny Bal Grupy Nowy Styl

Stało się już tradycją, że każdego roku firma „Nowy Styl Group” w hali MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie organizuje doroczną mikołajową imprezę dla placówek opiekuńczo-szkoleniowo-wychowawczych z całego Podkarpacia. W tym roku bal odbył się w styczniową sobotę 16- go stycznia 2016 r.  Hala MOSiR zamieniła się w salę koncertową, a mali i trochę więksi goście odbyli muzyczno-taneczną podróż przez różne regiony świata i epoki, podczas której nie tylko mogli słuchać i podziwiać zaproszonych artystów, ale i sprawdzić swoje zdolności taneczne, wcielić się w rolę gwiazdy rocka czy zostać członkiem znanej orkiestry, która koncertem z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów muzycznych powitała Mikołaja - wypadł bardzo świetnie!. Dzieci z naszego Oratorium przygotowały i prezentowały na balu własnoręcznie wykonane z tektury i styropianu instrumenty perkusyjne.
    Kilka minut po 14.00  całą wspólnotą oratoryjną wraz z ks. dyr. J. Gibałą, kl. Adrianem i opiekunkami wyruszyliśmy na wspólną zabawę. Powitała nas radosna muzyka i smakołyki. Program balu był przygotowany tak, by bawić, uczyć i rozwijać zainteresowania, zdolności i uzdolnienia dzieci i młodzieży. Był więc trójkołowy muzyczny rower zbieżny, liczne konkursy, warsztaty i zabawy, a także kącik plastyczny i malowania twarzy. Mieliśmy możliwość poznania podstawy etykiety dworskiej obowiązującej przed wiekami podczas balów (warsztaty prowadzili tancerze światowej klasy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”) – wspaniałe przeżycie!. Jedni z zaciekawieniem oglądali animacje na piasku, inni z zapałem układali figury z kolorowych patyczków. Uzdolnieni malarsko pracowali wytrwale przy stanowisku, gdzie kolorowymi farbami w różne wzory, pokrywano muzyczne instrumenty: gitary, skrzypce… Przy innym stoisku dzieci wypełniały plansze ucząc się: jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, nie wpuszczać obcych do domu, nie bawić się gazem… Poznawały także znaki drogowe i uczyły się numerów alarmowych: Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji. Nie mogło zabraknąć też kącika animacji z malowaniem twarzy. I tak wkrótce, zamiast dziecięcych buziaków widać było: kota z wąsami, lwa, tygrysa, pierrota z łezką w oku, wampira, motyla czy węża. Chłopcy szturmem ruszyli ćwiczyć grę na afrykańskich bębnach i australijskim didgeridoo. Dziewczęta zaś uczestniczyły w pięknych tańcach „muzyki orientu”. Wystrojone w kolorowe i zwiewne peleryny poruszały się w takt muzyki jak cyganki lub motyle –piękny widok wdzięku i gracji. A małe dzieci miały uciechę skacząc na dmuchanych kolorowych rurach.
    Podczas warsztatów tworzenia instrumentów nasi wychowankowie byli zgodni, iż do ich wykonania można użyć przeróżnych rzeczy dostępnych w domu, czy wręcz przeznaczonych do wyrzucenia, uznanych za bezużyteczne.
    Oprócz nauki poprzez doświadczanie, obserwację i współtworzenie danych kącików animacji nie mogło zabraknąć tego co dzieci uwielbiają. A więc smakołyków. Piękne szwedzkie stoły wypełnione były po brzegi. Kolorowe ciasta i ciasteczka, pączki, drożdżówki i rogali czekały na łasuchów. Różnego smaku i rodzaju cukierki zachęcały do skosztowania. Oj było w czym wybierać! Nawet owoce w czekoladzie się znalazły. Nie mogło tez zabraknąć lodów.
Ciepłe dania: pizze, hot-dogi, frytki, zapiekanki… a przy barze z napojami było bardzo tłoczno.
    W centralnym miejscu hali, pod kierownictwem sympatycznej pani konferansjer odbywały się występy artystyczne zaproszonych zespołów: Zespół Tańca Ludowego ARKAN wykonał taniec „Huculska nuta”, „Polesie wychylasy”, „Wołyńska polka”, „Kozaczok kołem” i „Mały hopak”. Zespół Balet Dworski CRACOVIA DANZA wykonał „Taniec dworski”, „Etykieta dworska”, „Taniec klasyczny – Dziadek do orzechów”, „Taniec lat 20” i „Taniec indyjski”. Wszyscy byli zachwyceni pięknym wydarzeniem artystycznym. W jednym miejscu przy tak dużej liczbie uczestników integracja dziecięca spełniła swoją rolę. W ten sposób wszyscy łączyli się razem. Po występach zespołów ich miejsce zajęły dzieci
i razem ze swoimi podopiecznymi prezentowały swoje umiejętności taneczne.  Melodie były klasyczne i bardzo pięknie wykonane.  Rozpoczął polonez a po nim fokstrot, kujawiak, polka, oberek… Wszyscy się świetnie bawili! Wreszcie nadjechał św. Mikołaj, którego z radością powitały dzieci. Mikołaj rozdał prezenty wszystkim zaproszonym instytucjom. Na zakończenie jeszcze chwile trwał bal, po którym nastąpiło pożegnanie do następnego roku.
  
    Dziękujemy firmie „Nowy Styl Group” organizatorom tegorocznego balu p.n. „Muzyczne Mikołajki” za wspaniałą zabawę połączoną z poznawaniem świata i tego wszystkiego co nas otacza.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin