chmuryl
chmuryp

Karnawał


     Karnawał, zapusty – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc.
     Dnia 26 stycznia 2016 roku po raz kolejny w Oratorium „Twój Dom” odbyła się zabawa karnawałowa. Wzięły w niej udział dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami. W pięknie udekorowanej migoczącymi światełkami sali zebrała się liczna grupa przebierańców. Dzięki pięknym karnawałowym ozdobom i wesołej muzyce sala ta zamieniała się na kilka godzin w baśniową salę z naszych snów.
     Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na balu pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, klauni, tancerki, zwierzaki  i wiele innych niezwykłych postaci.
     Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych takich jak: „Limbo”, „Kaczuchy”, „Taniec na gazecie”, „Kareta”, „Muzyczne krzesła”. Zorganizowany został również  konkurs na Króla i Królową balu. Sędziowie brali pod uwagę pomysł na przebranie oraz umiejętności taneczne. Zwycięzcy konkursów nagradzani zostali słodyczami i drobnymi upominkami. A na zmęczonych tancerzy czekał poczęstunek.
     Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się nieprzemijającą popularnością. Jest to ulubiony czas naszych wychowanków, gdzie mogą wspólnie bawić się, wyszaleć, zapomnieć o problemach dnia codziennego. Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach wesoły maluchów.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin