chmuryl
chmuryp

Odwiedziny Chorych


   Od 1993 Kościół Katolicki na całym świecie obchodzi 11 lutego - w święto Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Jest to oryginalna inicjatywa Jana Pawła II, a zarazem konkretna jego odpowiedź na zgłaszane od wielu lat z różnych stron świata prośby i postulaty, aby przynajmniej jeden dzień w roku poświęcić w sposób szczególny tym, którzy fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z uroków życia oraz oczekują naszej pomocy i wsparcia.

  W ramach Światowego Dnia Chorych dzieci z Oratorium „Twój Dom” wraz z wychowawcami odwiedziły  DOM POMOCY  SPOŁECZNEJ NR 2 znajdujący się w Krośnie przy ul. Kletówki 7. Wychowankowie zaśpiewali piosenki, powiedzieli wierszyki, obdarowali pensjonariuszy własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz wręczyli symboliczne kwiaty zrobione z kolorowej bibuły. Występ dzieci sprawił ogromną radość podopiecznym. Na ich twarzach widniały uśmiechy zadowolenia i radości. Czasem nawet drobne życzenia powrotu do zdrowia potrafią zdziałać bardzo wiele. Odwiedziny osób chorych, wspólne rozmowy, modlitwa, stały się okazją do nawiązania bliższych relacji oraz kształtowania wrażliwości na ból i cierpienie drugiego człowieka. Chorzy nie kryli swojej radości z naszych odwiedzin. U wielu pacjentów widzieliśmy łzy wzruszenia. 

   W ramach wdzięczności pracownicy Domu zaprosili dzieci na mały poczęstunek. Podopiecznym zrobiło się bardzo miło, że ktoś  o nich pamięta w tak szczególnym dla nich dniu.
   Dla naszych wychowanków spotkanie z pensjonariuszami było niezastąpioną lekcją wychowawczą, kształtującą u najmłodszego pokolenia postawę szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka, rozwijającą wrażliwość na problemy ludzi starszych, często schorowanych i samotnych.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin