chmuryl
chmuryp

Półkolonia Zimowa - Dzień IIDzień II – 16.02.2016r. – wtorek

    Drugi dzień ferii zimowych rozpoczęliśmy animacjami na powitanie typu: „Lubię ciebie”, „Moje miejsce” oraz zabawami ruchowo- muzycznymi w salach typu: „Berek Murarz”, „Jestem  motylem, kotem, pąkiem kwiatu …”, „Muzyczna loteryjka”, „Muzyczne krzesła”, „Wiewiórki”, „Figurki”, zabawą relaksacyjną – „Masaż” oraz obfitym śniadaniem.
    Zajęcia w grupach obejmowały cykl zabaw badawczych p.n. „PRZEŚWITUJĄCE JAJKO Z GUMY” oraz „ZJAWISKO TARCIA”. Zabawy te stanowiły podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka i związane były z przyrodą nieożywioną i dziecięcymi eksperymentami w dziedzinie techniki. Rozwijały umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania  i z pewnością przyczyniły się do rozszerzenia horyzontów myślowych półkolonistów. I chociaż niektóre eksperymenty wydawały się trudne, bo związane były z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dały dzieciom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.  Przeprowadzone zabawy badawcze to: „magiczne jajko”, „skaczące ziarenka soli”, „balon widmo” oraz „dlaczego potarte drewno staje się ciepłe?” dostarczyły dzieciom radości i niezapomnianych wrażeń z samodzielnie wykonanych eksperymentów.
     Kolejnym punktem programu dzisiejszych półkolonii zimowych było wyjście  do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Zwiedziliśmy aktualną wystawę poświęconą historii ludzkości i miastu  Krosno. Wystawę pięknych lamp naftowych, broni i szpad oraz ekspozycje krośnieńskiego szkła. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Kościoła Farnego na  wspólną modlitwę.
    Nie zabrakło też działania plastycznego, które dzieci uwielbiają celem kształtowania twórczej postawy i kreatywności oraz aktywizowania procesów poznawczych.  „Krajobraz zimowy” - odbijanie gąbki i dłoni na ciemnym papierze. Wspaniała okazja do poznawania różnorodnych technik plastycznych oraz do eksperymentowania różnym materiałem  i narzędziami, wyrażanie swojej wiedzy, przeżyć i doświadczeń za pomocą plastycznych środków wyrazu.
    Na zakończenie spotkania: Każde dziecko wyraziło swoją opinię na temat zajęć, wybierając kartonik z buźką: uśmiechniętą, smutną lub bez uśmiechu.

    Było artystycznie - dzieci śpiewały, tańczyły i ... dużo działały. Odwiedziliśmy miejsce historyczne, mieliśmy czas na zabawę w salach zabaw oraz dużo, dużo eksperymentowaliśmy. 

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin