chmuryl
chmuryp

Półkolonia Zimowa - Dzień IVDzień IV – 18.02.2016r. – czwartek

    Dzień czwarty zimowiska już za nami. Gwar i dużo pozytywnej energii towarzyszy naszej zimowej półkolonii.  Dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki. Dzięki zabawom ruchowym przy muzyce dzieci rozbudziły swoje ciało i zmysły. Przyznać musimy, że dzieci je uwielbiają. Są razem w zabawie, roześmiane i szczęśliwe, pełne niesamowitych pomysłów. Po czym w ciszy i spokoju zasiadły do stolików, aby dowiedzieć się i poznać właściwości  POWIETRZA.  Próbowaliśmy wyjaśnić: Jak to jest z tym powietrzem? Jest ono czy go nie ma?
    Na początku rozmawialiśmy o tym, czym jest powietrze i jakie ma właściwości. Kolejnym punktem zajęć badawczych  było przeprowadzenie doświadczeń, aby udowodnić, że powietrze jest wszędzie, nawet w balonie. Dzięki doświadczeniom milusińscy dowiedziały się, że powietrze jest bezbarwne, bezwonne i przyjmuje kształt pomieszczenia, naczynia, w którym się znajduje. Po kolejnych ciekawych zabawach badawczych wychowankowie dowiedzieli się, że powietrze jest lżejsze od wody, bo unosi się nad nią. Nasze eksperymentowanie kryje w  sobie wiele tajemnic, zadziwia i prowokuje do pytań. To forma zajęć, która umożliwia dzieciom uzyskanie odpowiedzi na nurtujące je pytania poprzez samodzielne działanie - wykonywanie prostych doświadczeń.

    Po  śniadaniu przyszedł czas na zabawy sportowe zorganizowane w sali gimnastycznej. Dzieci brały udział w następujących ruchowych zabawach:  „Szczur”, „Dwa ognie”, „Zabawy  z balonami”, „Tor przeszkód”, „Kopanie  dużych i małych piłek do bramki”    .
  
     Następnie grupa trzecia i czwarta udała się w dzisiejszym dniu na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Publicznej w Krośnie przy ul. Wojska Polskiego. Tematem naszego spotkania było plastyczne przedstawienie poznanych rozbójników. Najpierw półkoloniści wysłuchali przygód Rozbójnika Rumcajsa. Następnie techniką orgiami wykorzystującą różnego rozmiaru koła dzieci wykonały „Rumcajsa”, „Cypiska” i „Janosika”. Dzieci rysowały także kredkami. Nasz miły pobyt w Bibliotece zakończyły dwie wspólne zabawy – „Dyrygent” i „Kalambury”.

   
    Natomiast grupa pierwsza i druga  udała się na basen przy Szkole Podstawowej nr 14., w którym czuły się jak ryby w wodzie! Propozycja zabaw wodnych bardzo ucieszyła uczestników półkolonii. Starsi wybierali kąpiele w dużym basenie a młodsi pluskali się w brodzikach ze zjeżdżalnią. Na basenie dzieci miały wiele możliwości do wspólnych zabaw, będących jednocześnie świetną gimnastyką rozwijającą wszystkie grupy mięśniowe. Dwie godziny wspólnej zabawy na bezpiecznym i dostosowanym do oczekiwań i potrzeb dzieci basenie to doskonały trening współpracy, kreatywności no i współzawodnictwa. Wiele frajdy i zadowolenia sprawiły im zabawy i pluski w wodzie.

  
     Po wodnych szaleństwach w  basenie i ciekawej lekcji bibliotecznej, udaliśmy się na bardzo pyszny obiad. A w menu było: zupa krupnik i gołąbki w sosie pieczarkowym oraz deser.

    Po sytym obiedzie nasze kroki skierowaliśmy do Magicznej Sali Doświadczania Świata, by odpocząć i zrelaksować się a przede wszystkim poznawać świat wszystkimi zmysłami.

Tak minął kolejny dzień półkolonii zimowej.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin