chmuryl
chmuryp

Asfaltowe szaleństwo


Jak mówi stare ludowe przysłowie „KWIECIEŃ, PLECIEŃ, BO PRZEPLATA, TROCHĘ ZIMY, TROCHĘ LATA”. Z powodu zimnej i deszczowej pogody nie mogliśmy jeszcze nacieszyć się w pełni wiosennym przebudzeniem . Na szczęście w piątek tj. 15 kwietnia pogoda nam dopisała a słońce uśmiechnęło się do bawiących na terenie zieleni dzieci. Postanowiliśmy wykorzystać budzącą się wokół nas przyrodę jako fantastyczną inspirację do zorganizowania  konkursu plastycznego z użyciem kolorowej kredy przed budynkiem Oratorium. Temat dowolny -  „KOLOROWO I WIOSENNIE”. Dzieci dobrały się w pary i z radością przystąpiły do działania. Malowały to, na co miały ochotę. Bez ograniczeń, bez ingerencji. Próbowały swoich sił, eksperymentowały z kolorami. Malując na asfalcie dzieci miały prawie nieograniczoną przestrzeń do „wypowiedzenia siebie”, tworzenia z rozmachem, mogły pozwolić swobodnie działać fantazji. Dominowały intensywne żółcie oraz jasne zielenie – te barwy nie tylko wprowadziły nas w dobrą zabawę ale  i dodały energii. To był Ich własny świat. W krótkim czasie szary chodnik przed budynkiem pokrył się barwnymi dziełami a ciekawe pomysły i talent dzieci zaskoczył nawet wychowawców i rodziców odbierających swoje pociechy. Pojawiły się kotki, piękne kwiaty, postacie z bajek a nawet portrety.
Konkurs zakończył się sukcesem wszystkich wychowanków. Nie mniej jednak przyznać musimy iż, wygrała wychowanka o imieniu Maja z najmłodszej grupy, która swoim rysunkiem przedstawiającym kwiaty i tęczowe serce urzekła Jury.

Cel konkursu:
Zabawa polegająca na malowaniu kredą rozbudza: kreatywność dziecka, pozwala mu poznać świat, dotknąć struktury asfaltu, kostki, betonu oraz przede wszystkim kredy. Malowanie ćwiczy koncentrację, pomaga skupić wszystkie myśli i ruchy na ukończeniu dzieła. Dodatkową zaletą malowania kredą po asfalcie, czy chodniku jest możliwość tworzenia prawie co dzień nowych dzieł - zwłaszcza po deszczu.

WSPANIAŁA ZABAWA – SPRÓBUJCIE SAMI !!!

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin