chmuryl
chmuryp

Dzień Matki

 
Warto wiedzieć:
    Święto Matki zaczęto obchodzić w Stanach Zjednoczonych w 1910 r. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 r. w Krakowie. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości:
-   przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę,
-   uczeń własnoręcznie wykonany upominek,
-   dorośli nieraz z dala żyjący od matek ślą im najlepsze myśli, depesze, piosenki i życzenia w radiowym i telewizyjnym koncercie życzeń.

   Dzień 26 maja Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto
w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.
Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, wierszach i utrwalano na płótnie. Przedstawiano tę spracowaną, zmęczoną, i tę uśmiechniętą, radosną, dumną ze swojego macierzyństwa, i tę zapracowaną
i zagonioną.
Matka -to jedno słowo, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze niczym niezmącone wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy w sercu chowa wdzięczność za to, że dała mu największy skarb - życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różnych postaciach: miłości, codziennym szacunku i dowodach wiernej pamięci w dniu święta naszych matek.
    Nasza wspólnota oratoryjna  gościła w swoich murach nadzwyczajnych gości - Rodziców. Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. My -  połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Dzisiejszy dzień - to Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Naszych Rodziców! W ramach tego  wyjątkowego święta przygotowaliśmy specjalne zajęcia edukacyjne połączone z działaniem plastycznym, podczas których każde dziecko opowiadało o swojej Mamie, jej cechach szczególnych, za co ją kocha i Tacie. 
                
    W drugiej części zajęć dzieci wykonały ozdobne torebki z papieru, w których znajdowało się serce z pięknym wierszykiem. Dzieci wykonując upominki dla swoich Rodziców bardzo się starały. W ten sposób chciały wyrazić  swoją MIŁOŚĆ I WDZIĘCZNOŚĆ ZA ICH TROSKĘ O NICH. W tym wyjątkowym dniu dzieciaki zaprezentowały wierszyki i piosenki majowe. Rodzice z radością dzielili się swoimi wrażeniami. A niektórzy z nich nie kryli swojego wzruszenia. Po życzeniach i całusach przyszedł czas na świętowanie. A tu śmiechu było co niemiara. Uśmiech na twarzy Rodziców i dzieci pozwala nam wierzyć, iż warto organizować Dzień Mamy i Taty w naszej wspólnocie.

 
Piękny i wyjątkowy dzień, pachnący kolorowymi kwiatami i domowym ciastem, zaakcentowany drobnymi prezentami – DZIEŃ MAMY I TATY


       

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin