chmuryl
chmuryp

Półkolonia letnia - Dzień IDzień I – 04.07.2016r. – poniedziałek
   
   Już od godziny 7.00 w Oratorium „Twój Dom”, zebrały się dzieci z niecierpliwością  czekające na rozpoczęcie półkolonii pod hasłem „WIEDZA NAS BAWI”

Dyrektor placówki – ks. Józef Gibała wraz z wychowawcami serdecznie powitał wszystkie dzieci przybyłe na letnią półkolonię i …życzył, by czas spędzony na półkolonii w gronie rówieśników i przyjaciół był okazją do uśmiechu i radości, rozwijania zaciekawień poznawczych oraz do poznawania otaczającego świata poprzez obserwowanie i doświadczanie…

Dzieci poznały budynek, sale wspólnych zabaw, kąciki zaciekawieni oraz stołówkę. Następnie zostały podzielone na grupy wiekowe i zapoznane z zasadami oraz Regulaminami obowiązującymi w naszej placówce. W dalszej części dnia każda grupa wraz  z wychowawcami ustaliła swoją nazwę i wykonała wizytówki grup z wykorzystaniem metody collage. Wśród nazw grup znalazły się: „Motylki”, „Biedronki”,
Śmieszki,
„Przyjaciele ziemi”,„Milionerki oraz
Dill Gang".

Pierwszy dzień półkolonii rozpoczęliśmy od zajęć integracyjnych czyli – gier i zabaw stymulujących ułatwiających wspólne zapoznanie się uczestników półkolonii w mieście przy spokojnej muzyce, łagodnie pobudzającej organizm. Nie zabrakło też zabaw ruchowo-naśladowczych typu: „Cudak”, „Czarne i białe”, „Idą słonie”, „Rosnace kwiaty”. Zgodnie z hasłem dnia  „WSZYSTKO MOŻE BYĆ MUZYKĄ”.

Zaraz po śniadaniu w grupach z wychowawcami wybraliśmy się na nasz pierwszy, wspólny  spacer do Parku Jordanowskiego. Przyznać musimy, że pogoda była piękna, słońce ogrzewało nas swoimi ciepłymi promieniami.  W otoczeniu pięknej zieleni, śpiewu ptaków,  dzieci z radością  uprzyjemniały czas w formie zabaw z wykorzystaniem sprzętu sportowego oraz piknikowały na kocykach. Po zjedzeniu pysznego obiadu za sprawą przygotowanych przez wychowawców atrakcji dzieci przystąpiły do działania plastycznego - wykonały instrumenty perkusyjne i wspólnie muzykowały. Oj, było głośno. Sami muzycy nie mogli zapanować nad swoimi instrumentami. Towarzyszyła nam też muzyka klasyczna - dzieci określały: nastrój, tępo.

Nie zabrakło też zabawy „Muzyka i ruch” –polegającej na wykonywaniu czynności, które kojarzyły się ze słuchaną muzyką. Dzieci nadawały tytuły utworom muzycznym. A ile przy tym było radości, a orkiestra grała i grała.  Podsumowanie dnia – pożegnanie.

Muzyka to piękno, które nas otacza. Ma serce, ma duszę
Rozwesela nas,  bawi i gra w każdym z nas. Piękne są muzyczne dźwięki, jak piękny był pierwszy dzień naszej półkolonii w mieście.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin