chmuryl
chmuryp

Półkolonia letnia - Dzień II


Dzień II – 05.07.2016r. – wtorek

Wakacje, słońce, plaża, woda i dużo frajdy. Taki właśnie był  drugi dzień półkolonii letniej w Oratorium „Twój Dom” pod hasłem „Raz, Dwa, Trzy”.

Pogoda sprzyjała plażowaniu więc zaraz po śniadaniu, wyposażeni w koce, piłki plażowe, wiaderka z łopatkami i foremkami,  udaliśmy się na otwarty basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji –  przy ul. Bursaki. Ubrani w kamizelki odblaskowe byliśmy bardziej widocznymi dla kierowców, a tym samym BEZPIECZNI na drodze.  Warto się w takie odblaski zaopatrzyć i zakładać je nawet w mieście – WIDOCZNI – BEZPIECZNI = ŻYCIE.  Na basenie dzieci miały wiele możliwości do wspólnych zabaw, będących jednocześnie świetną gimnastyką rozwijającą wszystkie grupy mięśniowe w myśl hasła dnia „Raz, Dwa, Trzy”. Starsi wybierali kąpiele w dużym basenie a młodsi pluskali się w 2 brodzikach ze zjeżdżalnią. Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszył się plac zabaw pełen ciepłego piasku, jak na prawdziwej plaży. Dzieci budowały z piasku, który jest niezwykle plastycznym materiałem: stawiały babki, kopały doły, odciskały stopy. Ogromna ilość miękkiego, jasnego piasku dała dzieciom niemal nieograniczone możliwości. Dzieci tworzyły niezwykłe kształty, mniejsze i większe, proste i niezwykle skomplikowane. Wyobraźnia dziecięca nie znała granic! Bawiły się wielką kolorową piłką, grały w piłkę siatkową, paletki.  Natomiast dziewczęta wygrzewały się w złocistych promieniach słońca. Nie zabrakło też wspinania się po drabinkach, kręcenia na karuzeli, wyścigów oraz siłowanek. Na twarzach półkolonistów widać było radość i zadowolenie. A ks. Józef wraz z wychowawcami, pomyślał o wszystkim. Po pierwsze, żeby nie zabrakło  odżywczych soczków do picia, po drugie  - o lodach dla ochłody  w ten upalny dzień. Orzeźwiający lizak lodowy wywołał uśmiech  na twarzach dzieci. Wytwarzany z orzeźwiającego soku owocowego okazał się idealną przekąską podczas dziecięcych zabaw. A „jęzorki” były kolorowe, oj kolorowe. Co jeden to ładniejszy.


Cztery godziny wspólnej zabawy na bezpiecznym i dostosowanym do oczekiwań i potrzeb odkrytym basenie to dla dzieci i młodzieży doskonały trening współpracy, kreatywności, współzawodnictwa a przede wszystkim wspaniałej zabawy. Dzieci uwielbiają  pluskać się  w basenie a  chłodna woda była  ukojeniem w upalny dzień.


Wróciliśmy do Oratorium na obiad bardzo głodni, ale zrelaksowani i zadowoleni z dnia  wypełnionego atrakcjami i dobrym humorem. Na szczęście czekał na nas pyszny obiad, który zjedliśmy ze smakiem. Zupka warzywna i kurczaczek z ziemniaczkami i surówką. Pyszne, po prostu pyszne!!! A kiedy brzuszki były już pełne, leniwie ale z zaangażowaniem półkoloniści wzięli udział w swobodnych zabawach w kącikach  zaciekawień według własnych zainteresowań i potrzeb w grupach rówieśniczych.


Około godziny 16.00 dzieci rozeszły się do swoich domów.
To był wspaniały dzień pełen dobrych wspomnień!!!
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin