chmuryl
chmuryp

Półkolonia letnia - Dzień V

Dzień V – 08.07.2016r. – piątek


W piątek od rana towarzyszyły nam swobodne zabawy w kącikach zaciekawień, śpiew, taniec, działanie plastyczne: malowanie i origami, improwizacje ruchowe „Poruszamy się jak...”, słuchanie bajek z morałem z oryginalnym dialogiem i efektami dźwiękowymi z filmu Disneya, zabawy zmniejszające napięcie psychofizyczne w Sali Doświadczania Świata. Jednym słowem, dzień pełen dziecięcej radości, doświadczania świata a przede wszystkim dzień spędzony razem, zgodnie z hasłem dnia-„MOJE MARZENIA, PRZYJEMNOŚCI, ZABAWY”.

Znając potrzeby ruchowe naszych półkolonistów, postanowiliśmy wybrać się w słoneczne przedpołudnie do CENTRUM ZABAW dla DZIECI - FIKOLAND przy ul. Jagielońskiej 5.  Fikoland jest miejscem, które uwielbiają wszystkie dzieci -  to kolorowy świat marzeń i wspaniałej zabawy.  Po przybyciu do Fikolandu zostaliśmy bardzo miło przywitani przez panią, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. W pięknej, kolorowej i bardzo przestronnej sali mogliśmy korzystać ze znajdujących się tam atrakcji. Najwięcej czasu spędziliśmy na dmuchanej, kolorowej zjeżdżalni, z której zjazd sprawiał nam niesamowitą frajdę. Podobną popularnością cieszyła się także trampolina, a podskoki na niej wywoływały uśmiech i wielką radość. Wiele przeżyć dostarczył nam również basen wypełniony kolorowymi piłeczkami, w którym czuliśmy się jak „ryby w wodzie”. Wspaniale bawiliśmy się też w plastikowym domku z otwieranymi okienkami i drzwiami, urządzając w nim przyjęcia. Chłopcy świetnie radzili sobie jako kierowcy samochodu, wożąc ze sobą pasażerów. Wspólne zabawy umożliwiły dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcie emocjonalne i fizyczne. Pomysłom zabaw nie było końca. Pobyt w  Centrum Zabaw wywołał niemożliwe do powstrzymania ataki śmiechu i wzrost poziomu dobrego samopoczucia i zadowolenia.
Moglibyśmy w ten sposób bawić się bez końca, ale niestety… musieliśmy wracać do Oratorium. Wychodząc z Fikolandu, zobaczyliśmy czekającego na nas ks. Józefa, który przywiózł nam jeszcze ciepłe drożdżówki, a jak pachniały śmietankowo i waniliowo. Zaraz pojawił się promienny uśmiech na naszych twarzach. Ks. Józef doskonale wie, że uwielbiamy smakołyki i stara się, aby każdy dzień był różnorodny w odczuciach smakowych.

Spacerkiem dotarliśmy do  Parku Jordanowskiego, by jeszcze trochę wspólnie pobawić się, poćwiczyć z wykorzystaniem sprzętu sportowego na świeżym powietrzu no i wróciliśmy na obiad do Oratorium. A po obiedzie   pełni sił i chęci do przeżywania nowych przygód wzięliśmy udział w zabawach według zainteresowań w kącikach zaciekawieni.

Przed rozejściem się do domu całą wspólnotą półkolonijną  udaliśmy się na modlitwę do kaplicy, by podziękować Panu Bogu za bezpiecznie i aktywnie spędzony pierwszy tydzień półkolonii letniej p.n. „Wiedza Nas  Bawi”.

DO ZOBACZENIA W PONIEDZIAŁEK PA PA


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin