chmuryl
chmuryp

Półkolonia letnia - Dzień VI


Dzień VI – 11.07.2016r. – poniedziałek

Z wielką radością i zaciekawieniem rozpoczęliśmy kolejny tydzień  półkolonii letniej p. n. „Wiedza Nas Bawi”. Już od rana było gwarno i wesoło, dzieci pełne siły i werwy czekały na rozpoczęcie zajęć półkolonijnych. Poniedziałkowy słoneczny dzień rozpoczął się  od  rozwijania aktywności i zainteresowań poznawczych, od czerpania  radości w odkrywaniu świata zgodnie z hasłem dnia „W Krainie Muzyki”. W każdej z grup tematem wiodącym były zabawy muzyczno – ruchowe, słuchanie wybranych fragmentów muzycznych z utworu „Lato” A. Vivaldiego z cyklu „Cztery pory roku”. Dzieci wzięły udział w pogadance oraz działaniu plastycznym z wykorzystaniem pasteli na temat wysłuchanego utworu. Zajęciach relaksacyjnych w Sali Doświadczenia Świata przy dźwiękach muzyki klasycznej. Dzieci poznały historię mieszkańców „Zaczarowanej Krainy”. Wspólnie analizowały przygody mieszkańców niezwykłej krainy, odpowiadały dlaczego chciałyby tam zamieszkać. Wykonały prace plastyczną „Skrzydlate słonie” związaną z opowiadaniem technika collage. Wykazały się pomysłowością, umiejętnością doboru kolorów, opowiadały o swoich pracach wystukując rytm wymyślony przez siebie jak w Zaczarowanej Krainie. Było śmiesznie i radośnie a przede wszystkim pomysłowo.

Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia było wyjście do ArtKina na film pt. „BFG - BARDZO FAJNY GIGANT”. Film opowiadał o GIGANTYCZNEJ przyjaźni i Olbrzymiej przygodzie w Wielkiej Krainie, gdzieś w niedalekim sąsiedztwie Wielkiej Brytanii. Główny bohater był wysoki jak DOM. Potrafił  łowić sny, które nocami wdmuchiwał do dziecięcych sypialni. Biegał szybko jak wiatr, a gdy mówił, śmiesznie przekręcał słowa. Miał WIELKIE USZY, które słyszały wszystkie szepty świata  i WIELKIE SERCE, w którym pewnie jest miejsce także dla Ciebie. To BARDZO FAJNY GIGANT. Jeśli zechcesz, zostanie także TWOIM PRZYJACIELEM.

BFG to żaden superbohater, już szybciej, przynajmniej w świcie Olbrzymów, nieudacznik i wyrzutek. A jednak to on pokazuje charakter, serce i prawdziwą pogodę ducha.

Relatywnie w stosunku do swoich ziomków jest najmniejszym, nazywanym „Karłem”,  który zapuszcza się do naszego świata w zupełnie innym celu. Nasz przesadnie wymiarowy bohater jest niejako zmuszony zabrać do swojej krainy mieszkającą w sierocińcu Sophie. Tak zaczyna się  Ich przygoda, ale przede wszystkim historia naprawdę pięknej PRZYJAŹNI.


 OLBRZYM, który kolekcjonuje sny

Gdyby ktoś zapytał, skąd się biorą sny, odpowiedź znajdzie, oglądając rzeczony film – a że warto, to na pewno!

Przyznać musimy, iż niemal cały film jest jednym wielkim efektem komputerowym. Co nie znaczy, że odwrócił on naszą uwagę od głównego motywu obrazu i jego bohaterów. Mistrzowską partię rozegrali aktorzy, użyczający swojej twarzy: fantastyczny Mark Rylance oraz wspomniana już Ruby Barnhill. I właśnie dzięki tej spokojnej narracji zastosowanej przez Spielberga mogliśmy się delektować tym połączeniem najnowocześniejszej techniki z żywą tkanką.

Uśmiechnięci i zadowoleni wracaliśmy do  Oratorium, ale po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze na placu zabaw przy ZS nr 14. Pogoda była taka piękna, słońce na niebie błękitnym uśmiechało się do nas, chciało się więc hasać i wspólnie bawić  w otoczeniu pięknej zieleni. A po obfitym obiedzie czekały na nas, za sprawą wychowawców zabawy twórcze w formie abstrahowania „Co by było, gdyby na świecie nie było muzyki”?, zabawy w sali gier, sali komputerowej, zabawy swobodne  na terenie ogrodu placówki z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego i chusty animacyjnej.

Dzisiejszy dzień pokazał jak dobrze i wesoło jest nam RAZEM.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin