chmuryl
chmuryp

Półkolonia letnia - Dzień VIIDzień VII– 12.07.2016r. – wtorek

Kolejny dzień naszej półkolonii letniej powitał nas słońcem i tylko gdzieniegdzie na niebie pojawiały się białe chmurki. Słońce dało nam szczęście, radość wspólnej zabawy. Zwyczajnie promienie słoneczne wyzwoliły w nas ogrom energii i sprawiły, że świat wokół nas pełen był harmonii, urody i równowagi a my byliśmy szczęśliwi razem w zabawie.

Już od 7.00 rano było zabawnie i radośnie. Zgodnie z tematem dnia  „ZDROWO BO NA SPORTOWO” dzień dzisiejszy poświęcony został zabawom związanym z aktywnością fizyczną – jako  prezent dla naszego ciała. Pewność siebie, radość płynącą z ćwiczeń, sprawność fizyczną i intelektualną to wszystko daje nam ruch, każda jego forma. W myśl zasady, iż rozwijanie ciała sprawia, że umysł sięga dalej, półkoloniści wzięli aktywny udział w zabawach zręcznościowych na terenie ogrodu oratoryjnego. Każde dziecko miało możliwość sprawdzić swoje predyspozycje sportowe w różnych konkurencjach. Półkoloniści z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich konkurencjach: biegali, skakali na piłkach w rozmiarze XXL, przenosili woreczki na głowie, rzucali woreczkami na odległość, zbierali woreczki na czas, „kelnerowali”. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że możemy brać udział w sportowej zabawie razem z innymi kolegami i koleżankami.

Półkoloniści wzięli też udział w warsztatach edukacyjnych p.n. „Papier ręcznie czerpany”. Zajęcia miały na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak aby w obecnej dobie Internetu uświadomić dzieciom jaką rolę wciąż odgrywa papier. Uczestnicy zajęć poznali historię tego nieistniejącego już rzemiosła, które można zobaczyć jedynie w nielicznych już muzeach papiernictwa i drukarstwa w Polsce. Każde dziecko samodzielnie wykonało kartkę papieru czerpanego, co też wymagało siły i sprawności fizycznej – odciskanie wody to nie lada łatwe zadanie.

Tak o to minął nam czas do śniadania.

A po śniadaniu. Wybraliśmy się na otwarty basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji –  przy ul. Bursaki.  Latem basen kusi każdego, tak jak Nas. Ciepła woda rozluźnia mięśnie, chłodzi ciało w gorący dzień, pozwala  na beztroską zabawę. Dzieci miały wiele możliwości do wspólnych zabaw, będących jednocześnie świetną aktywnością fizyczną w myśl hasła dnia „Zdrowo bo na sportowo”. Starsi wybierali kąpiele w dużym basenie a młodsi pluskali się w brodziku ze zjeżdżalnią. Znakomity pomysł na relaks i orzeźwienie. Nie zabrakło też wspinania się po drabinkach, kręcenia na karuzeli, wyścigów oraz siłowanek. Na twarzach półkolonistów widać było radość i zadowolenie. Były też lody, orzeźwiające napoje i pożywne zbożowe batoniki.

Cztery godziny wspólnej, wspaniałej zabawy, relaksu  oraz kreowania samodzielnej aktywności ruchowej przez dzieci.

Wróciliśmy do Oratorium na obiad bardzo głodni, ale zrelaksowani i zadowoleni z dnia  wypełnionego atrakcjami i dobrym humorem. Na szczęście czekał na nas pyszny obiad, który zjedliśmy ze smakiem. Nasza ulubiona zupa pomidorowa, ziemniaczkami z kotletem schabowym i surówką. A na deser owoc i ciasteczko.

Około godziny 16.00 dzieci rozeszły się do swoich domów.

    Praca z dziećmi i młodzieżą to zajęcie wyjątkowe i aby robić to dobrze, trzeba to naprawdę kochać.

A oto nasza wspaniała kadra wychowawcza: Asia, Adrian, Ania, Justynka, Agnieszka i Ania.  No i ks. Józef – nasz WÓDZ.
Ludzie z pasja i niesamowitymi pomysłami.

A – ambitni
A – angażujący się
A –atrakcyjni
J –jedyni w swoim rodzaju
A – asertywni
A – anielscy
J – Jezusa kochającyprzerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin