chmuryl
chmuryp

Półkolonia letnia - Dzień XDzień X– 15.07.2016r. – piątek

Wszystko co dobre szybko się kończy. To już ostatni dzień półkolonii letniej p.n. „Wiedza Nas Bawi” w Oratorium „Twój Dom”. Szkoda. Tak szybko minęły. Ale koniec wcale nie musi być smutny! Koniec zawsze jest źródłem czegoś nowego! Koniec motywuje nas do dalszego działania, dodaje energii i chęci!

W ostatnim dniu letnich półkolonii, po bloku wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych, półkoloniści wzięli udział w zajęciach zgodnie z tematem dnia „MOJE MARZENIA, PRZYJEMNOŚCI, ZABAWY”. W programie dnia znalazły się krzyżówki – łamigłówki, „Łańcuch słów”, kalambury, działanie plastyczne, stymulacja światłem w Sali Doświadczania Świat, swobodne zabawy według zainteresowań, konkurs wiedzy p.n.„Bajki uczą i bawią”, rozważania na temat przygód młodzieńca w opowiadaniu pt. „Najpiękniejsze serce” B. Ferrero.

Czas tak szybko płynął – bo było tak ciekawie, że zwyczajnie przegapiliśmy czas śniadania. Ale spokojnie. Zdążyliśmy i nasze brzuszki były pełne.

Zaraz po śniadaniu całą społecznością półkolonijną wyruszyliśmy do CENTRUM ZABAW dla DZIECI - FIKOLAND przy ul. Jagielońskiej 5. Podzieliliśmy się na dwie grupy bo przecież nas jest dużo.

Grupa dzieci wraz z p. Justynką,  p. Agnieszką i p. Anią udały się na relaksujące zabawy do Fikolandu, a młodzież wraz z p. Asią, Anią i klerykiem Adrianem do Parku Jordanowskiego. Po godzinie wspólnych zabaw i relaksu grupy wymieniły się. Około godziny 13.30 wszyscy spotkaliśmy się w Parku, by wspólnie wyruszyć spacerkiem na obiad do Oratorium.

W Fikolandzie w pięknej, kolorowej i bardzo przestronnej sali korzystaliśmy ze znajdujących się tam atrakcji. Najwięcej czasu spędziliśmy na dmuchanych, kolorowych zjeżdżalniach, z których zjazd sprawiał nam niesamowitą frajdę. Podobną popularnością cieszyła się także trampolina, a podskoki na niej wywoływały uśmiech i wielką radość. Wiele przeżyć dostarczył nam również basen wypełniony kolorowymi piłeczkami. Wspólne zabawy umożliwiły dzieciom i młodzieży podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcie emocjonalne i fizyczne. Pomysłom zabaw nie było końca.

Natomiast zabawy w Parku Jordanowskim dostarczyły nam nie tylko wspaniałych przeżyć estetycznych w postaci piękna roślinności, ale i wrażeń wspólnych zabaw na świeżym powietrzu z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Wróciliśmy na obiad do Oratorium. A po obiedzie   przyszedł czas podsumowania 10-cio dniowej półkolonii letniej. Były podziękowania, słodkości, nagrody w postaci karnetów na basen, przejażdżki konikiem, zajęcia edukacyjne w Centrum Dziedzictwa. Po uroczystym zakończeniu jeszcze na chwilę wróciliśmy do sal, aby spędzić ostatnie chwile na wspólnej zabawie. Za rok, znów się RAZEM spotkamy.

Tegoroczna półkolonia letnia w Oratorium „Twój Dom” skierowana był nie tylko do wychowanków Oratorium, ale do wszystkich dzieci z terenu miasta Krosna, które pozostały w domu. Dzieci podczas trwania półkolonii w ramach programu p.n. „Wiedza Nas Bawi", wspólnie bawiły się, wypoczywały, zwiedzały i zdobywały wiedzę z różnych dziedzin edukacji. Rozwijały aktywność poznawczą, czerpały radość w poznawaniu świata, poprzez dociekanie i doświadczanie. Bogata oferta programowa półkolonii umożliwiła dzieciom i młodzieży również dyskutowanie, zgłaszanie pomysłów, stawianie hipotez, podejmowanie prób badawczych, a także wnioskowanie oraz interpretowanie zjawisk, ale przede wszystkim zapewniła wspaniałą zabawę. Dzieci i młodzież zwiedzały, rozwijały zdolności plastyczne, literackie, teatralne, doskonaliły sprawność psychoruchową wspólnie bawiły się, odpoczywały.

       Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium „Twój Dom”, serdecznie dziękuje Władzom Gminy Miasta Krosna za wsparcie finansowe na realizację zadania p.n. „WIEDZA NAS BAWI"– w okresie 04.07.2016r. do 15.07.2016 roku.
„W istocie to właśnie dzieci mówią nam, kim tak naprawdę jesteśmy”
(autor nieznany)


Wszystkim za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin