chmuryl
chmuryp

Kolonia letnia - Dzień ITu mieszkamy, wypoczywamy oraz wspólnie spędzamy wakacyjny czas.


Dzień I - 16.07.2016 r. - sobota

16 lipca 2016 roku o godzinie 8.00 rano, plac przed Oratorium „Twój Dom”, powoli zapełniał się rodzicami wraz ze swoimi pociechami. Zrobiło się gwarno, wesoło no i tłocznie od pokaźnych bagaży. Tylko pogoda nam nie dopisała, bo niebo płakało. Ale nam to nie przeszkadzało wyruszyć na letnią przygodę. Słychać było rozmowy przejętych rodziców, radość dzieci umawiających się kto z kim usiądzie w autokarze, kto z kim zamieszka w pokoju. Ks. Józef Gibała, dyrektora Oratorium „Twój Dom” wyczytał nazwiska kolonistów  i zaprosił rodziców wraz z dziećmi do kaplicy oratoryjnej na Mszę Święta w intencji kolonistów i wychowawców.  Rozpoczęliśmy naszą wakacyjną przygodę razem z Panem Bogiem, prosząc o opiekę oraz o piękną i pełną niezapomnianych wspomnień przygodę. 

Po Mszy Świętej przyszedł czas na ostatnie całusy, uściski, życzenia i wyruszyliśmy poszukiwać wakacyjnych przygód na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego i w sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego. 
W malowniczo położonej miejscowości w dolinie rzeki Wieprz, przepełnionej bogactwem przyrody, nasyconej pięknym i zróżnicowanym krajobrazem   w otoczeniu lasów sosnowo, bukowo jodłowych.
Około godziny 12.00 zatrzymaliśmy się w Sieniawie, by zwiedzić piękny zabytkowy Pałac i odszukać w parku „Kamień  Szczęścia”, który pozostawił gen. Tadeusz Kościuszko na pamiątkę dni szczęśliwych w Sieniawie. Legenda głosi, że trzeba siąść na tym kamieniu i pomyśleć życzenie, a na pewno się spełni. Tak też zrobiliśmy.
Około godziny 14.30 przybyliśmy do Krasnobrodu na miejsce naszego zakwaterowania. A jest nim, Ośrodek Wypoczynkowy Natura w Krasnobrodzie, gdzie czekał na nas już ks. Józef. Piękne, malownicze okolice posiadające wiele walorów przyrodniczych, powitały nas słońcem. Ze wszystkich stron rozciągały się wspaniałe i niepowtarzalne widoki oraz lasy sosnowo, bukowo jodłowe.

Po zakwaterowaniu dzieci w pokojach 2,3 i 4-osobowych, które posiadają  łazienki, RTV, przyszedł czas na przedstawienie wychowawców poszczególnych grup oraz zapoznanie z Regulaminem kolonii, Regulaminem spacerów i wycieczek pieszych z zasadami przebywania w miejscach publicznych typu – dom wczasowo-wypoczynkowy, z zasadami spożywania posiłków, kulturalnego zachowania się wobec innych mieszkańców i wobec siebie. No i czas spotkań w grupach p.n. „Każdy wie kiedy mówić  NIE”.
Po kolacji poznawaliśmy malownicze okolice regionu zamojskiego spacerując w grupach z wychowawcami. Zachwycały nas piękne krajobrazy i niepowtarzalna atmosfera oraz życzliwość mieszkańców. Był też czas na gry zespołowe, wspólny śpiew, zabawy sportowe na placu zabaw. Przekazaniem sobie „Iskierki Przyjaźni” i wspólnym powiedzeniu sobie dobranoc zakończyliśmy pierwszy dzień kolonijnego wypoczynku.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin