chmuryl
chmuryp

Kolonia letnia - Dzień IIDzień II - 17.07.2016 r. – niedziela


Krasnobród to urokliwe, nadwieprzańskie miasteczko, leżące w sercu Roztocza, które z dnia na dzień poznajemy. Miejsce, które zachwyca bogactwem i dostojeństwem przyrody, z która obcujemy. Przyznać musimy, iż powietrze jest tu  przezroczyste. Przyroda i zabytki tworzą tu niczym nie zmąconą harmonię. Krasnobród  odkrywa swe oblicza przed nami również te pogodowe. Dziś od samego rana przywitał nas deszcz. Niebo było zachmurzone, ani jednego promyka słońca nie było widać na niebieskim sklepieniu. Padający deszcz, nie popsuł nam jednak humoru, bo przecież w czasie deszczu można wspaniale spędzić czas na wspólnej zabawie.

Dzisiaj niedziela więc mogliśmy dłużej pospać. Po obfitym śniadanku i szybkim posprzątaniu pokoi, udaliśmy się na wspólną Mszę Świętą do barokowego kościoła pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, ufundowanego przez Marie Kazimierę d-Arguien, późniejszą żonę króla Jana III Sobieskiego - Marysieńkę Sobieską jako wotum wdzięczności za uzdrowienie. Sanktuarium to nazywane jest Małą Częstochową. Byliśmy pod wrażeniem ilości ludzi na Mszy Świętej oraz kazania wygłoszonego przez ks. dr  Josefa z Indii w języku angielskim tłumaczonego na język polski. Po Mszy Świętej wróciliśmy w strugach deszczu na gorący obiad.
Następnie  wykonaliśmy  wizytówki z nazwami grup, które cechowała oryginalność i niepowtarzalność. Wśród nazw znalazły się: „Łobuzy”, „Śpiące królewny”, Hajsownicy”, „I like sweets”, „Przyjaciółki”, „Przyrodniczki”, „Hazardzistki”, „Loski”, „Smoczy piłkarze”, „Golonki”, „Minionki”. Prezentacja wizytówek na wieczorku pogodnym wywołała uśmiech na naszych twarzach i brawa.

Następnie wychowawcy zaprosili kolonistów do udziału w konkursie wiedzy p.n. „Wiem Wszystko”, którego celem było współdziałanie w zespole, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie logicznego myślenia. Cztery zespoły zmagały się w rywalizacji o I miejsce i miano „Mistrza”. Bowiem zespoły walczyły o sztabki srebra. No i udało się, zespól dziewcząt „zgarnął” pierwsza nagrodę. Podsumowaniem konkursu były wspólne zabawy kołowe ze śpiewem i pląsy. A następnie koloniści wzięli udział w warsztatach p.n. „Jaki jestem w relacjach z innymi”.

Po kolacji całą wspólnotą kolonijną wyruszyliśmy na wieczorny spacer aby zwiedzić okolice Krasnobrodu i przepiękne molo na piaszczystej plaży. W drodze powrotnej złapał nas  ulewny deszcz, który i tak nie popsuł nam planów dotarcia na długo oczekiwany koncert zespołu „Północ Południe” na Krasnobrodzkim Rynku. 

Wspólnym powiedzeniu sobie dobranoc zakończyliśmy drugi dzień kolonijnego wypoczynku. A jutro czekają na nas nowe przygody.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin