chmuryl
chmuryp

Kolorowe kanapki


   W oczekiwaniu na nadejście jesieni w swych pięknych kolorach, postanowiliśmy jedno  z czwartkowych popołudni września, poświęcić na  wykonanie kolorowych kanapek.      

   Mali kucharze uczyli się: o zdrowych nawykach życiowych i jedzeniowych, o tym jak ważne jest jedzenie śniadania, o pięciu porcjach warzyw i owoców w ciągu dnia z których jedną już możemy skonsumować przygotowując choćby pożywne, kolorowe kanapki, o bezpieczeństwie i higienie podczas pracy w kuchni, wreszcie o tym że nawet najzwyklejsza kanapka może być apetycznym dziełem sztuki i możemy do niej dodać absolutnie wszystkie owoce czy warzywa w fantazyjnym kształcie.

    Po odrobieniu zadań domowych, przystąpiliśmy z wielkim entuzjazmem do  kulinarnej pracy, którą były smaczne, zdrowe i pomysłowe kanapeczki. Na samym początku zajęć, wychowankowie umyli dokładnie ręce, a następnie usiedli do stolików, na których znajdowało się wiele produktów, z których wyczarowały małe „dzieła sztuki”.   Dzieci były bardzo zaangażowane oraz samodzielne w swojej pracy. Na kanapkach widniały fantazyjne wzory i postacie. Stworzyły niepowtarzalne kompozycje, które zawierały w sobie wiele witamin, białka i minerałów. Wszystkie dzieci bardzo się starały.  Na twarzach dzieci było widać zadowolenie z wykonanej pracy.
Przyszedł też czas na degustację, podczas której wszystkie kanapki w mig zniknęły z talerzyków.
O tym jak ważne jest zdrowe odżywianie uczymy naszych wychowanków od pierwszych dni września. Oprócz przeprowadzanych licznych rozmów, pogadanek, spotkań z lekarzami,  dzieci uczą się kultury spożywania posiłków, wykonują sałatki warzywne i owocowe oraz inne desery.

ALE BYŁO SMACZNIE!!!
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin