chmuryl
chmuryp

Jabłka - Pyszne Dary Jesieni

  

   Kolejny raz owoce są naszym ulubionym tematem do wesołej zabawy i nauki. Tym razem wybraliśmy JABŁKO jako smaczny dar jesieni. Głównym celem wspólnych, wesołych i radosnych zabaw było zachęcanie dzieci do spożywania owoców oraz promowanie zdrowego stylu życia.

   
   Dzieci gromadziły się  w salach z jabłkami w dłoni i z niecierpliwością czekały na to, co się dziś wydarzy. Atrakcji było wiele…

   
   Naszą przygodę w czwartkowe popołudnie 17.11.2016r., zaczęliśmy od niezwykłej opowieści o małym lokatorze w jabłku wg. opowiadania „Lokator” Renaty Piątkowskiej.   Były zabawy i gry zręcznościowe z wykorzystaniem jabłek np.: „Kelnerzy”, „Taśmociąg”, „Czyj kosz będzie szybciej pełen?”. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozmawialiśmy o tym, co można przygotować z jabłek. W ruch poszły nasze zmysły: dotyk, węch, smak - zastanawialiśmy się jakie jabłko jest, co możemy o nim powiedzieć. A  po wysłuchaniu utworu J .Brzechwy „Entliczek-Pentliczek” dzieci zamieniły się w „robaczki” i pozowały do zdjęć. Nie zabrakło też konkursów  w roli głównej z jabłkiem, a więc rozpoznawanie po smaku soku jabłkowego, pieczonego jabłka, musu jabłkowego. Degustacja różnych odmian jabłek, dostrzeganie, że jabłka mogą być twarde lub kruche, słodkie lub kwaśne… W programie znalazły się też warsztaty plastyczne zespołowych „jabłkowych” rysunków, a  na wystawie prac plastycznych ilustracje z robaczkiem do wiersza „Czerwony stoliczek”. Oczywiście nie obyło się też bez kuchennej niespodzianki – Pani Danusia specjalnie na ten dzień przygotowała dla nas  pyszne ciasteczka z jabłuszkiem. Dziękujemy!

   
   Dzień jabłka pokazał nam jak szczególnym owocem jest jabłko, nie tylko smacznym i zdrowym, ale i ciekawym, z którego można wyczarować jabłuszkowe zabawy. Dzięki wspólnej zabawie dzieci  poszerzyły swoją wiedzę na temat jabłek - ich koloru, kształtu, miejsca występowania oraz rodzajów potraw i przetworów jakie można przygotować z tego owocu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci młodzież do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

   
   Jednym słowem dzień pełen wrażeń. Panie dołożyły wszelkich starań, aby tego dnia dzieci i młodzież nie nudziły się, a ponad to zdobyły jak najwięcej informacji o jakże bliskich nam wszystkim jabłkach.


BYŁO SMACZNIE I WESOŁO!!!


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin