chmuryl
chmuryp

Święty Mikołaj   Okres świąteczny to czas radości i spełniania marzeń - zarówno dzieci, jak  i dorosłych. W godzinach popołudniowych 6 grudnia 2016 r. pojawił się w Oratorium „Twój Dom” święty Mikołaj, który przybył do nas saniami po białym puchu.  Na te wyjątkowe odwiedziny dzieci czekały z niecierpliwością, nasłuchując dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Dziecięce szczęście i wyjątkowa atmosfera zagościła dookoła.  Dzieci sumiennie przygotowały się na wizytę Najmilszego Świętego. Nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego, przystroiły  świątecznie hol i swoje sale wykonały samodzielnie portret Najmilszego Gościa oraz przygotowały dla Niego prezenciki. Święty Mikołaj opowiedział dzieciom o sobie, że jest biskupem i przybywa z  daleka. Zadał najmłodszym wychowankom kilka pytań, aby ich troszkę poznać  i oczywiście dowiedzieć się czy byli grzeczni.
  
   Licznie zgromadzonym dzieciom Święty Mikołaj wręczył osobiście prezenty oraz  częstował cukierkami, lizakami i czekoladkami. Zostały one przyjęte oklaskami. Wychowankowie z bliska mogli dotknąć Jego siwej brody oraz wyszeptać swoje gwiazdkowe marzenia. Mikołajkowe harce sprawiły, że z dziecięcych twarzyczek promieniał  uśmiech. Było głośno, radośnie a przede wszystkim świątecznie. Przyjemnie się patrzy na te wszystkie uśmiechnięte dziecięce buzie – mówił ks. Józef, dyrektor placówki.

 
   Oprócz wesołych śpiewów przy gitarze i akordeonie oraz   rozmów z Mikołajem, każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie, w sam raz do rodzinnego albumu.
P.S. A jednak opłacało się być grzecznym cały rok.  Bardzo dziękujemy św. Mikołaju, że nas odwiedziłeś i obdarowałeś prezentami. Do zobaczenia za rok…

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin