chmuryl
chmuryp „Na biznesowym parkiecie” - charytatywny bal mikołajkowy dla dzieci i młodzieży
    Wychowankowie Oratorium „Twój Dom” przy ulicy Wojska Polskiego 28 w Krośnie, po raz czwarty uczestniczyli w balu mikołajkowym zorganizowanym przez firmę  Nowy Styl Group. Charytatywny bal świąteczny dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych całego Podkarpacia, odbył się 4-tego lutego br. w hali MOSiR-u przy ul. Bursaki w Krośnie.
To niezwykle fascynujące, że każdego roku tej wspaniałej charytatywnej imprezie towarzyszy inny temat przewodni. To połączenie nauki z zabawą  w lekki i przyjemny sposób, by dzieci nie myślały stereotypowo. To doskonały sposób rozwijania wśród młodych ludzi nowych zainteresowań i pasji i zachęcenie do ich rozwijania. Tegoroczny bal przebiegał pod hasłem „Na Biznesowym Parkiecie”. Nie chodziło jednak o popisy taneczne, choć dyskoteka i  akrobatyka znalazły się  w programie, ale o naukę ekonomii poprzez zabawę. Im  wcześniej  dzieci  poznają  świat  finansów,  tym  lepiej  będą w nim  funkcjonowały. Dobrze jest więc rozmawiać  z dziećmi o pieniądzach, ale każdy wie, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Były więc gry edukacyjne i zabawy ruchowe przygotowane przez Nowy Styl a także partnerów balu wśród których znalazła się Fundacja PKO Banku Polskiego. Podczas każdego zadania, oprócz zdobywania wiedzy dotyczącej świata finansów, dzieci rozwijały przede wszystkim logiczne myślenie, umiejętności matematyczne, komunikacyjne, sztukę negocjacji oraz kreatywność. Dzieci na wesoło poznały reguły rządzące światem finansów oraz sposoby rozpoznawania fałszywych pieniędzy. Specjalne stanowisko przygotowała również Komenda Miejsca Policji w Krośnie. Można było na min zapoznać się z policyjnym sprzętem i technikami kryminalistycznymi.
    
    Poprzez wspólną zabawę na ciekawie przygotowanych stanowiskach dzieci miały możliwość uświadomienia  sobie, że pieniądze są ważne i ułatwiają dokonywanie transakcji, a także mogli przekonać się, jak radzili sobie ludzie, zanim wynaleziono pieniądze. Nasi wychowankowie aktywnie i twórczo  uczestniczyli w programie poszczególnych stanowisk. Nastrój był wspaniały, rozbrzmiewała radosna, rytmiczna muzyka. Na zakończenie przyjechał św. Mikołaj i rozdał  placówkom prezenty o których napisali w liście do Niego. Tak więc wszyscy usatysfakcjonowani, przy taktach znakomitej muzyki, powrócili do domów.
    
    Serdecznie dziękuję firmie Nowy Styl Group za możliwość kształtowania wśród naszych wychowanków świadomości ekonomicznej, tak bardzo potrzebnej w dorosłym życiu  w dzisiejszym świecie.  Nie chodzi  przecież o robienie z dzieci przedsiębiorców „na siłę”, lecz o rozbudzanie i rozwijanie w nich ducha przedsiębiorczości, aby były sumiennymi obywatelami i świadomymi konsumentami, by nie wpadły w spiralę zadłużenia i potrafiły sobie radzić w życiu w każdych warunkach. Rozmowy z dzieckiem o środkach pieniężnych mogą być też doskonałą inwestycją w przyszłość. Dziękujemy za doskonałą lekcja zabawy, integracji i nauki.
                                                                                                 
Ks. Józef Gibała
                                                                    
   Dyrektor Oratorium „Twój Dom” w Krośnieprzerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin