chmuryl
chmuryp

Zabawa WalentynkowaWALENTYNKI
- to dzień, w którym nie boimy się mówić o swoich uczuciach i emocjach. Dzieci szczerze i otwarcie potrafią  okazywać radość, przyjaźń, sympatię w stosunku do innych.

   
   Nie tylko dorośli obchodzą Walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych dzieci. 14 lutego 2017r. w  Oratorium „Twój Dom”, obchodziliśmy Dzień Zakochanych - Walentynki. Tego dnia  królował  kolor czerwony.  Walentynkowy kolor gościł nie tylko na ubraniach ale i oratoryjny korytarz i sale były udekorowane w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych. Wszędzie dominowały walentynkowe motywy. Dla naszych wychowanków dzień ten stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam RAZEM.  W dniu Świętego Walentego postanowiliśmy razem  z wychowawcami zrobić ciasteczka walentynkowe w kształcie SERCA. Dzieci  dekorowały ciasteczka białym i różowym lukrem, masłem czekoladowym, zdobiły barwnymi posypkami, złocistymi perełkami. Rysowały czerwone serduszka, kwiatki, szlaczki  nie zabrakło również ciasteczek z imionami dla sympatii. Każdy mógł wykazać się własnym pomysłem. Prosto z serca – dla serca  lub po prostu kogoś bliskiego i  wzajemnie się nimi obdarowywały.  Nie zabrakło też konkursu plastycznego na najładniejszą walentynkę, konkursu literackiego na najlepszy miłosny wierszyk, konkursu tanecznego oraz konkursu wokalnego. Była też lekcja, na której wychowankowie dowiedzieli się różnych ciekawostek o dniu zakochanych - była to jednocześnie lekcja historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie  i literatury. Ważne, że wszyscy się przy tym dobrze bawiliśmy się w końcu to radosne święto!
   
   Dzień Świętego Walentego w naszej wspólnocie Oratoryjnej upłynął nam na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Pozytywne uczucia, jakimi dzieci obdarzają się wzajemnie na co dzień, to głównie przyjaźń i radość przebywania ze sobą. I to jest NAJWAŻNIEJSZE.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin