chmuryl
chmuryp

Kocham Cię Polsko

  
   28.04.2017 r. wychowankowie naszej placówki wzięli udział w zabawie zorganizowanej na wzór teleturnieju „Kocham Cię Polsko” dla uczczenia ważnych świąt i rocznic obchodzonych w miniony weekend w naszym kraju. Naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny. Pytania konkursowe dotyczyły szerokiej wiedzy o naszej Ojczyźnie. Wychowankowie  musieli wykazać się wiedzą na temat wielkich Polaków, wiedzą o Polsce, symbolach narodowych, legendach, baśniach  znajomością ortografii, wiedzą o języku oraz znajomością zabytków Polski a także znajomością przysłów. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Uczestnikom konkursu towarzyszyły wielkie emocje.  Wychowankowie podeszli do zadań z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem, a do rywalizacji zagrzewała ich publiczność wznosząc okrzyki, śpiewając,  wymachując  biało-czerwonymi flagami oraz innymi akcesoriami w barwach narodowych. Choć walka była zacięta i wyrównana dla nas jednak najważniejsze było to, że potrafimy się integrować, uczyć od siebie nawzajem i dobrze bawić, bez względu na tablicę z punktacją.

   
   Uczestnicy teleturnieju „Kocham Cię Polsko” wzięli udział w następujących konkurencjach:
„POLSZCZYZNA” - dzieci miały  za  zadanie ułożyć  z zasłoniętymi oczyma poszczególne wyrazy związane  z obchodami majowymi, każda  z osób w drużynie otrzymała po  jednej literze. Wygrała ta drużyna, która w określonym czasie ułożyła najwięcej wyrazów.
 „URODZINY” – dzieci  siedząc w  półkolu podczas jednej minuty odpowiadały na pytania związane  z  świętami majowymi oraz przekazywały sobie prezent  z rąk do rąk.
Wygrała   ta  drużyna, która po  zakończonym czasie  nie trzymała  w  swoich dłoniach prezentu.
„ILE PROCENT?” - zadaniem dzieci było określenie według nich  w procentach odpowiedzi na zadawane  pytania  dotyczące Polaków i ich podejścia do  świąt patriotycznych.
„GŁUCHY TELEFON” - to następna rywalizacja , z którą musieli zmierzyć się młodzi uczestnicy. Celem zabawy było zapamiętanie  jak największej  ilości informacji zawartych  w przygotowanych  tekstach, związanych   z majówką.
„KALAMBURY” przedostatni  etap zabawy. Reprezentanci drużyn mieli za zadanie odwzorować  poprzez  rysunek hasło otrzymane na  kartce. Wygrała drużyna, która w  określonym czasie odgadła jak największą ilość haseł.
   
   Ostatnim etapem dzisiejszej walki o zwycięstwo  było „KOŁO FORTUNY”.
Dzieci  odpowiadały na  pytania dotyczące obchodów Święta Konstytucji  3 Maja  i  Dnia Flagi. Za poprawną odpowiedź mogły zakręcić kołem fortuny i otrzymać  wylosowaną liczbę punktów.
GRATULUJEMY OBU DRUŻYNOM !!!

   
   Mamy nadzieję, że konkurs  wiedzy o Polsce zaciekawił  naszych podopiecznych i będą oni jeszcze bardziej chętnie zdobywać wiedzę o Polsce, polskiej kulturze i języku.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin