chmuryl
chmuryp

KLOCKI LEGO

  

   Od marca 2017r.  wychowankowie Oratorium „Twój Dom", w ramach programu „Twórczo  i aktywnie - młodość bez uzależnień”, uczestniczą raz w tygodniu w warsztatach p.n. „Uczymy i bawimy się za pomocą klocków LEGO”. Program  powstał z myślą o intelektualnym i kreatywnym rozwoju dzieci i młodzieży. Ideą naszej pracy jest zdobywanie wiedzy, rozwijanie percepcji przestrzennej, zdolności manualnych a także zainteresowań dziecka zagadnieniami algorytmiki, logiki i robotyki już na samym początku jego edukacji. Na organizowanych przez nas warsztatach z wykorzystaniem Klocków LEGO, dzieci uczą się poprzez zabawę. Dzięki budowaniu modeli LEGO rozwijają swoje umiejętności przestrzennego i logicznego myślenia. W bardzo przystępny sposób zdobywają wiedzę z zakresu fizyki, techniki, biologii, matematyki i informatyki. Wszystko to bez zeszytów, czy podręczników – wystarczą nam komputery i zestawy nowoczesnych klocków LEGO. Każde zajęcia zawierają materiały dydaktyczne poszerzające dziecięcą wiedzę na temat otaczającego świata. Dzieci bawiąc się, budują w oparciu o instrukcje specjalne modele z klocków LEGO, ucząc się przy okazji współpracy, rozwijając pamięć wzrokową oraz sprawność manualną. Jeżeli widzimy u dzieci duży postęp staramy się stopniowo przechodzić na regularne typy klocków LEGO, co dla dzieci stanowi większe wyzwanie a zarazem dodatkową atrakcję. Uświadamiamy wychowankom, jak zdrowo i aktywnie można spędzić czas wolny od nauki szkolnej.
    
   Umożliwiamy dzieciom i młodzieży w ramach programu, kontakt ze sztuką i  organizujemy comiesięczne wyjścia na seanse filmowe do kina.  Naszym celem jest stymulowanie rozwoju dziecka i jego pasji, dzięki czemu wydobywamy jego potencjał i zdolności twórcze poprzez zabawę.
   
  Wyżej wymienione formy i zadania sprawiają dużo radości i cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci.  Jest to chyba jedyny rodzaj zajęć, na które dzieci same chcą chodzić i proszą o jeszcze.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin