chmuryl
chmuryp

I - dzień półkolonii 2017
Dzień I – 03.07.2017r. – poniedziałek

    

Już od godziny 7.00 w Oratorium „Twój Dom”, zebrały się dzieci z niecierpliwością  czekające na rozpoczęcie półkolonii pod hasłem „WAKACYJNE WĘDRÓWKI PO EUROPIE”
Dyrektor placówki – ks. Józef Gibała wraz z wychowawcami, serdecznie powitał wszystkie dzieci przybyłe na letnią półkolonię i powiedział …Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że był to dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Dzieci poznały budynek, sale wspólnych zabaw, kąciki zaciekawieni oraz stołówkę. Następnie zostały podzielone na grupy wiekowe i zapoznane z zasadami oraz Regulaminami obowiązującymi w naszej placówce.
Pierwszy dzień półkolonii rozpoczęliśmy od polskich zabaw integrujących grupę i ułatwiających wspólne zapoznanie się uczestników półkolonii, typu: zbijak, ciuciubabka, berek, baba jaga patrzy. Zgodnie z hasłem dnia  „Jestem Polakiem – chcę znać swój kraj”.  W dalszej części dnia każda grupa wraz  z wychowawcami ustaliła swoją nazwę i wykonała wizytówki grup z wykorzystaniem metody collage. Wśród nazw grup znalazły się: I – „ Kotki”, II – „ Serduszka”, III – „ Pierniczki”, IV – „Świnki”
No i przyszedł czas na sute śniadanie, po którym czekało na półkolonistów 7 godzin ciekawych animacji związanych z poznawaniem swojej małej ojczyzny. Dzieci podróżowały z biegiem Wisły. Odwiedziły Kraków, Warszawę, Toruń, poznając tradycje   i zabytki, docierając w malownicze miejscowości gdzie Wisła wpada do Bałtyku. Po obiedzie przyszedł czas na działanie plastyczne według zainteresowań: toruńskie pierniki, muszelki z masy solnej, forma przestrzenna – smok wawelski, statki – forma origamii, malowanie na szkle, „monety polskie i europejskie” – odbijanie monet na cienkim papierze za pomocą ołówka i kredek ołówkowych oraz swobodne zabawy według potrzeb  i zainteresowań dzieci na terenie ogrodu Oratorium. Pierwszy dzień półkolonii zakończyliśmy podsumowaniem dnia w grupach.
                 Wspaniały dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin