chmuryl
chmuryp

III - dzień półkolonii 2017Dzień III – 05.07.2017r. – środa

Trzeci dzień półkolonii w Oratorium „Twój Dom” rozpoczęliśmy od swobodnych zabaw  w grupach według zainteresowań i potrzeb dzieci. Była relaksacja, gry stolikowe, oglądanie dziecięcych bajek, filmów edukacyjnych oraz  gry konstrukcyjne.

Następnie wychowawcy w grupach zapoznali półkolonistów  z  kulturą  i zabytkami Wielkiej Brytanii zgodnie z hasłem dnia „THE ROYAL FAMILY” zwiedzamy Wielką Brytanię. Dzieci poznały także zwyczaj picia herbaty a grupa p. Ani  przygotowała słodki poczęstunek – ciasteczka owsiane. Nawet ksiądz Adrian spróbował swoich sił kulinarnych. Brawo!!!. Najwięcej jednak frajdy sprawiło dzieciom działanie plastyczne: tron  z kartonowych pudeł oraz pamiątkowe zdjęcia króla z berłem i królowej w koronie. Śmiechu było co niemiara. Każdy chciał się wcielić w rolę władcy na tronie. A zabawa ruchowa „Królowa Elżbieta rządzi” przebiegała w formie radosnej, spontanicznej zabawy  z tańcem.

Zaraz po działaniu poznawczym wybraliśmy się w grupach wraz z wychowawcami na spacer ulicami Krosna, docierając do ArtKina.  Na miejscu każdy dostał specjalne okulary i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie seansu pt. „Gru, Dru i Minonki”, trzecią odsłonę popularnej serii filmów animowanych, w której są „Jak ukraść Księżyc” oraz „Minionki rozrabiają”. Dzieci uwielbiają Minionki, wszędobylskie żółte stworki. Film uczy i w obrazowy sposób wykłada istotę dobra i zła. Przesłaniem filmu „Gru, Dru i Minionki”  jest przekazanie młodemu widzowi  garści cennych wychowawczo morałów o wartościach rodziny, dążeniu do marzeń i o tym, że choć zło często kusi i wydaje się być całkiem atrakcyjne, to i tak większych zysków dostarcza czynienie dobra.  Gru i Dru najpierw się dogadali, potem pokłócili, by w „happy endzie” współpracować i stać się rodziną. Czy to przeszkadza? A skądże, a nawet rzekłbym, że dzięki temu ten film posiada dobre przesłanie dla najmłodszych. Zostało ono przedstawione w sposób przejrzysty      i zrozumiały, wiarygodny i działający. O to chodzi w dobrym morale płynącym z animacji, która może czegoś nauczyć młodego odbiorcę.
Po pysznym obiedzie, który zjedliśmy naprawdę z apetytem przyszedł czas na działanie plastyczne w zespołach „Czerwony autobus”, wydzieranka, collage, rysowanie, kolorowanie oraz umieszczenie państwa na kontynencie   i zawieszenie flagi Wielkiej Brytanii.


           Do zobaczenia jutro w Czechach. Na pewno będzie wesoło!!!

Warto wiedzieć:
Wielka Brytania jest jedynym krajem na świecie, którego nazwa nie pojawia się na państwowych znaczkach pocztowych
Anglicy są uzależnieni od herbaty. Piją jej najwięcej na świecie.
Pierwsza książka telefoniczna została założona w Anglii w 1880 roku. Znajdowało się w niej tylko 25 nazwisk.
W Londynie żyje 12 milionów ludzi - jest to największe europejskie miasto
Pierwsza gorąca czekolada była serwowana w Anglii na początku 1600 roku.
Brytyjska policja nie nosi broni.
Uniwersytet Oxford jest uważany za najbardziej prestiżową uczelnię na świecie.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin