chmuryl
chmuryp

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Uczcijmy godnie ten dzień, wyrażając swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy 123 lata walczyli i oddawali życie w imię wolności i suwerenności Polski.


Narodowe Święto Niepodległości jest wspaniałą okazją do lekcji patriotyzmu.  Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest najważniejszym świętem państwowym. A więc trochę historii, kotyliony i kujawiak.
O naszej Ojczyźnie, o zbliżającym się święcie rozmawiamy w czasie różnych zajęć.  Dzieci  przyniosły  różnorodne materiały na temat zbliżającego się święta, demonstrowały i referowały ciekawostki. Ustawiliśmy je w kąciku tematycznym, by w każdej wolnej chwili korzystać z nich i systematyzować oraz utrwalać wiedzę. W ramach zajęć plastycznych dzieci i młodzież wykonały z wykorzystaniem farb i kredek pastelowych  flagi i godło oraz przygotowały wraz z wychowawcami piękną scenografię holu. Dzieci i młodzież przygotowały również z okazji Narodowego Święta Niepodległości
montaż słowno-muzyczny pt. „Z Katechizmu małego Polaka”. Celem kształtowania szacunku dla historii 11 listopada, minionych pokoleń, uświadomienia małym Polakom roli wartości w życiu narodu, oraz pokazania, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą nas wszystkich. Obowiązkiem rodziny i szkoły, a także naszym jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta.
…Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie, szum gałęzi, listopada przemijanie… – powiedział ks. Józef – dyrektor placówki. Uroczystość  została zakończona wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.  11 listopada przypomina nam, że WOLNOŚĆ raz zdobyta i NIEPODLEGŁOŚĆ raz osiągnięta, nie jest czymś trwałym,  tylko czymś danym, co trzeba PIELĘGNOWAĆ.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin