chmuryl
chmuryp

ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA W ORATORIUM

  
    Wizyta św. Mikołaja to długo wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. 6 grudnia odbyło się spotkanie wychowanków Oratorium „Twój Dom” z Mikołajem.
    Oczekując na jego przybycie, dzieci wraz z nauczycielkami zebrały się w holu pięknie przystrojonym świątecznymi dekoracjami. Dzieciaki głośno wołały i zapraszały św. Mikołaja. Utrudzony podróżą św. Mikołaj, z mitrą na głowie i pastorałem w ręku, ubrany w czerwono - złoty ornat,  serdecznie powitał zebrane dzieci, a następnie usiadł żeby wypocząć po długiej podróży. Z wielkim entuzjazmem powitano zacnego gościa.  Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, kolędy, a także obiecały ze będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Św. Mikołaj przystąpił do swojego zadania i obdarował dzieci miłymi, słodkimi upominkami, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Każda paczka w rękach dzieci wywoływała szeroki uśmiech na ich twarzach. Święty Mikołaj jak zwykle nie zawiódł.    Oprócz prezentów, miał też rózgi, ale na szczęście nikomu się one nie dostały.  Św. Mikołaj pytał dzieci czy słuchają rodziców, czy się modlą rano i wieczorem, czy odrabiają lekcje?
    Oprócz wesołych śpiewów przy gitarze i akordeonie oraz   rozmów z Mikołajem, każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie, w sam raz do rodzinnego albumu. A kiedy pożegnali  św. Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły, radość i zadowolenie nie znikało z twarzy.
Zobaczyć uśmiech i radość na twarzach dzieci to piękny wyraz tego, że warto działać i żyć we wspólnocie, blisko Chrystusa – mówił ks. Józef, dyrektor placówki. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku...


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin