chmuryl
chmuryp

KLOCKI LEGO
30 XI 2017r. zakończyliśmy  realizację programu „Twórczo i aktywnie - młodość bez uzależnień”. W ramach tego programu, dzieci uczestniczyły w  warsztatach  p.n. „Uczymy i bawimy się za pomocą klocków LEGO". Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Stymulowały one rozwój dziecka i wydobywały potencjał oraz zdolności twórcze. Wychowankowie z radością oddawali się pasji budowania i konstruowania w oparciu o instrukcje lub własne pomysły. Każde  zajęcia były zabawą, ale też nauką, wzbogacającą naukowe doświadczenia z wykorzystaniem klocków LEGO.  Dzieci zdobyły wiedzę i umiejętności w zakresie budowanych modeli. Mali konstruktorzy rozwijali swoje pasje, poprzez kształtowanie umiejętności przestrzennego i logicznego myślenia. Uczyli  się cierpliwości, zgodnej współpracy w grupie, rozwijali pamięć wzrokową i sprawność manualną. Praca na materiale LEGO pozwoliła przybliżyć dzieciom i młodzieży świat: nauki, architektury, kosmosu, zwierząt, żywiołów natury, sportu, podróży czy też obiektów codziennego użytku. Nasze warsztaty stały się impulsem pobudzającym kreatywność i zaangażowanie  wychowanków a tym samym pozwoliły w sposób kreatywny zagospodarować czas wolny od zajęć szkolnych. Wychowankowie budowali głównie z klocków LEGO, ale wykorzystywali również różnorodne materiały plastyczne, aby nadać swoim konstrukcjom nową funkcjonalność. Wspólne konstruowanie skomplikowanych pojazdów lub budowli, zakończone zawsze sukcesem, sprawiało dzieciom wiele satysfakcji  i napawało dumą.
 
Niesamowitą frajdę stanowiły też comiesięczne wyjścia do kina na filmy i bajki dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi klockami Lego. Pozwoli ona wytworzyć i wzmocnić więzi rodzinne.
                   
Pamiętajmy o tym, że klocki Lego pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności i .... wciągają na długie godziny zabawy!

   Składamy serdeczne podziękowanie Gminie Miasta Krosno za wspófinansowanie zadania p.n. „TWÓRCZO  I AKTYWNIE  - MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ”
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin