chmuryl
chmuryp

Półkolonia Zimowa - Dzień IDzień I – 29.01.2018r. – poniedziałek

Od samego rana oratoryjny dom rozbrzmiewał dziecięcym śmiechem. Było gwarno a przede wszystkim wesoło.  Trudno się dziwić - ferie zimowe a wraz z nimi upragniony wypoczynek dzieci i młodzieży.  To czas zabawy i odpoczynku połączony z ciekawymi działaniami stymulującymi do poznawania otaczającego świata i samych siebie. W tegorocznych feriach zimowych p.n. „TROPICIELE ZIMOWYCH PRZYGÓD” uczestniczy 50 dzieci i młodzieży w godzinach od 7.00 – 16.00 przez 10 dni.

Dyrektor placówki – ks. Józef wraz z wychowawcami serdecznie przywitał wszystkie przybyłe dzieci, życząc niezapomnianych wrażeń podczas białych ferii. Następnie półkoloniści zostali podzieleni na grupy i zapoznani z zasadami i regulaminami obowiązującymi w naszej placówce podczas ferii zimowych.

Pierwszy dzień zimowiska był dniem zabaw integracyjnych, których głównym celem było umożliwianie pokonywania trudności w nawiązywaniu kontaktów między dziećmi, wytworzenia przyjaznej atmosfery oraz zdobywania zaufania dzieci przez nauczycieli prowadzących zajęcia.  Wspólne zabawy stymulowały dziecięcą  twórczość i rozwijały zdolności. A przede wszystkim poprzez wspólne zabawy półkoloniści uczyli się zachowań przynależnych kulturze społeczeństwa, zdobyli wiele wartościowych i kształcących doświadczeń.
Po zjedzeniu śniadania dzieci wraz z wychowawcami udały się do sal, by przyjąć zaproszenie do wspólnej zabawy. Aktywnie uczestniczyły w  zabawach rozwijających percepcję słuchową „Dźwiękowe jajka niespodzianki” oraz w zabawie dydaktycznej rozwiązując „Balonowe zagadki” oraz poznając różne smaki. Śmiechu było co niemiara. Najwięcej frajdy sprawiła uczestnikom półkolonii zabawa ruchowa „Zawody zmysłów. Tematem przewodnim dzisiejszego dnia były zabawy rozwijające percepcję wzrokową  „Drużyna zmysłu”.
Po cyklu zabaw i konkursów na temat naszych zmysłów – BARDZO WAŻNA SPRAWA!!! Spotkaliśmy się  z policjantem Komendy Miejskiej Policji i Strażą Miejską w Krośnie na pogadance pod nazwą „Bezpieczne ferie zimowe”, aby wszyscy z wypoczynku bezpiecznie wrócili do szkół. W  trakcie spotkania policjant przypomnieli o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw, aby nikomu nie stała się krzywda. Zwrócili uwagę na podstawowe zasady nawiązywania kontaktów  z nowymi, nieznanymi osobami oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa dotyczące  niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na koniec spotkania funkcjonariusze przypomnieli  numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku. Dobre rady powinny uchronić dzieci i młodzież przed przykrymi doświadczeniami oraz pozwolą na bezpieczną organizację wolnego czasu.
A po obiedzie, który dzieci zjadły ze smakiem, przyszedł czas na zabawy rozwijające zmysł zapachu. Dzieci wykonały fantazyjne „Woreczki zapachowe”, które mogą być doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego. Działały plastycznie - „Sensoryczne koło”, odgadywały w zabawie ruchowej „Zmysłowe gesty”.
Pierwszy dzień półkolonii zakończyliśmy swobodnymi zabawami według potrzeb i zainteresowań dzieci na terenie placówki Oratorium. Podsumowanie dnia – pożegnanie.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin