chmuryl
chmuryp

Półkolonia Zimowa - Dzień IIIDzień III – 31.01.2018r. – środa

Gwar i dużo pozytywnej energii towarzyszył naszej dzisiejszej zimowej półkolonii. Dzień rozpoczął się od  zabaw ruchowych przy muzyce - dzieci rozbudziły swoje ciało i zmysły. Były razem  w zabawie, roześmiane i szczęśliwe, pełne niesamowitych pomysłów. Po czym w ciszy i skupieniu zasiadły do stolików, aby wziąć udział w zabawie cieni i świateł. Dzieci dowiedziały się na czym polega teatr cieni, że jest to  rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Poznały kraj w którym powstał teatr cieni. Wzięły udział w zabawie pt.: „Emilka i jej cień”. Czy było strrrasznie?. Chyba nie. Na pewno było bardzo zabawnie.
Tak minął nam czas do śniadania. I co dalej. Dalej. Propozycja zabaw wodnych bardzo ucieszyła uczestników półkolonii. Odmienność środowiska, poczucie swobody i możliwość spontanicznej, nieskrępowanej demonstracji sprawności ruchowej to, to co dzieci lubią najbardziej. Zabawy w wodzie, dostarczyły wiele radości, ale przede wszystkim pozwoliły  dzieciom i młodzieży doskonalić umiejętności pływania. Podczas zabaw czuły się jak rybki w wodzie. Dla dzieci była to świetna zabawa i przygoda!
Pracowicie, kreatywnie a przede wszystkim zabawnie upłynął nam czas do obiadu. Jak zwykle był pyszny i zjedzony do syta.

A po obiedzie przyszedł czas na wykazanie się zdolnościami plastycznymi w zespołach i zdobytą wiedzą w czasie zajęć. Każdy z uczestników otrzymał szablon wyciętego okienka oraz zestaw kolorowych cienkich bibułek, przezroczystych, kolorowych folii. Zadaniem uczestników było przyklejenie bibułek, folii na szablon wg własnego pomysłu tak, aby tworzyły kolorowe „szybki” okienka, ozdabiając je kawałkami firanek. W trakcie towarzyszącej spokojnej muzyki, zadaniem uczestników zajęć było przyłożenie okienka blisko oczu i obserwowanie przez nie różnych przedmiotów znajdujących się w sali i określanie ich koloru. Powstały piękne i kolorowe okienka. Ciekawi teatralnych przygód wzięli udział w zabawie ruchowej „Detektywi”, „Przewodnik”, „Tańcu świateł” oraz zajęciach relaksacyjnych w Sali Doświadczania Świata.
                               
  DO ZOBACZENIA JUTRO PA PA

Warto wiedzieć

TEATR CIENI
Rodzaj  teatru lalek, w którym płaskie figurki wykonane ze skóry, papieru lub drzewa porusza niewidoczny (ukryty za ekranem) animator, zazwyczaj także narrator przedstawienia.
Lalki cieniowe wyposażone są w drążki łączące ruchome części figurek z ręką animatora.
Istotą teatru cieni jest gra cieni figurek rzutowanych na ekran, będący rodzajem sceny teatralnej i oświetlony od tyłu (łuczywem, lampą olejną, żarówką elektryczną, halogenem).
Teatr ten powstał w Chinach w III wieku p. n. e. Największą popularność zdobył w krajach Dalekiego Wschodu.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin