chmuryl
chmuryp

Półkolonia Zimowa - Dzień IVDzień IV – 01.02.2018r. – czwartek

Czwarty dzień zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszego Oratorium był bardzo ciekawy.  Były gry i zabawy na powitanie oraz pląsy z kolorowymi balonikami  według metody Betii Strauss.

Kolejnym punktem dnia był cykl zabaw badawczych z zapachem i smakiem. Celem uwrażliwiania zmysłu smaku, dotyku i węchu, rozwijania myślenia poprzez tworzenie skojarzeń na podstawie doznań węchowych i smakowych, uświadomienie dzieciom bogactwa i różnorodności smaków i zapachów w otaczającym świecie oraz zapoznanie z budową owocu na przykładzie jabłka.
Wprowadzeniem do tematu dnia była pogadanka na temat: „W jaki sposób poznajemy otaczający nas świat? Nauczyciel naprowadzał wychowanków pytaniami i elementami pantomimy na właściwe skojarzenia. Dzieci aktywnie odpowiadały i wyciągały trafne wnioski: świat poznajemy oczami – widząc go, uszami – słysząc, nosem – czując, smakiem – jedząc, rękami – dotykając a rozumem – ucząc się. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie badawczej. Zostały podzielone na grupy. Każda grupa otrzymała jeden słoik zapachowy. Zadaniem zespołów  było rozpoznanie zapachu, określenie z czym im się on kojarzy oraz nazwanie czy był ostry, mocny, miły, niemiły, itp.
W kolejnej zabawie badawczej poprzedzonej rozmową kierowaną, półkoloniści poznali budowę owocu na przykładzie jabłka. Dokładnie omówili jego budowę, porównując z innymi owocami. Działanie zakończyło się degustacją owoców, które odgrywają znaczącą rolę w odżywianiu się człowieka.

Po części edukacyjnej i smacznym śniadaniu czekała na dzieci i młodzież kolejna atrakcja - zabawy w „Krainie kolorów”.  Półkoloniści udali się wraz z wychowawcami do  Centrum Zabaw Fikoland, gdzie spędzili czas  aktywnie, bawiąc się i grając na różnego rodzaju sprzętach. Kompleks Fikoland to miejsce, w którym dzieci mogły bezpiecznie szaleć na zjeżdżalniach, trampolinach i na wielu innych wspaniałych obiektach. Obowiązywała tylko jedna zasada - dobrze się bawić! Sala rozbrzmiewała więc  śmiechem, z twarzy dzieci nie znikał uśmiech i zadowolenie.

Dzień zakończyliśmy gamą gier, konkursów, zabaw sportowych,  ćwiczeń rozwijających zainteresowania, uzdolnienia i zdolności dziecięce oraz zabaw badawczych w ramach programu „TROPICIELE ZIMOWYCH PRZYGÓD”.

    DZIEŃ BYŁ UDANY I PEŁEN WRAŻEŃ

Warto wiedzieć


BUDOWA JABŁKA
JABŁKA


Zawierają witaminy A, C, B1, B2, B6, K i minerały potas, bor, wapń, magnez, żelazo, cynk, błonnik, miedź, krzem
Wzmacniają zęby i kości
Działają antyzapalnie
Niskokaloryczne
Posiadają cenne utleniacze
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin