chmuryl
chmuryp

Półkolonia Zimowa - Dzień IX


Chcesz być zdrowy jedz owoce. Bo owoce dobra rzecz . Jabłko, gruszkę czy banana zjadaj sobie co dzień z rana.

Dzień IX – 08.02.2018r. – czwartek

Z przykrością musimy przyznać, że to przed ostatni dzień zimowych półkolonii p.n. „ZABAWY ZE ZMYSŁAMI”. Szkoda. Czas tak szybko mija. I szybko minęły nam ferie.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy tak jak zwykle o godzinie 7.00 rano, od radosnego powitania się w grupach, zabaw towarzyskich w salach oraz grach według zainteresowań.
Dzieci i młodzież pełni sił i chęci do przeżywania nowych przygód wzięły udział w zabawie dydaktycznej „Zaczarowany woreczek”, wprowadzającej do tematu dnia
 „Sami Robimy, Bo Bardzo Lubimy Sałatkę Owocową” oraz zabawie ruchowej według metody pedagogiki zabawy Klanza „Sałatka owocowa”. Półkoloniści rozwiązywali zagadki smakowe i aktywnie działali kulinarnie z podziałem na zespoły.  Grupa I wykonała sałatkę owocową,  a grupa II sok ze świeżych owoców. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom degustacja samodzielnie wykonanych smakołyków. Polecamy!!!

Zaraz po śniadaniu wraz z wychowawcami wyruszyliśmy do  Centrum Zabaw Fikoland. Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie, bawiąc się i grając na różnego rodzaju sprzętach. Kompleks Fikoland to miejsce, w którym  mogliśmy bezpiecznie szaleć na zjeżdżalniach, trampolinach i na wielu innych wspaniałych obiektach. Sala rozbrzmiewała wesołym śmiechem, a z twarzy dzieci nie znikał uśmiech i zadowolenie.
Po obiedzie zimowej atmosfery dopełniły zajęcia z zabawami słownymi i logicznymi o tematyce zimowej. Dzieci poznały  wiele nowych słów i przysłów. Zgłębiły swoją wiedzę na temat tej pięknej pory roku. Nie zabrakło też ulubionych zabaw i gier półkolonistów.

Pełen atrakcji, gier, konkursów, zabaw, zajęć na śniegu, ćwiczeń rozwijających zainteresowania, talenty i wiedzę, z pysznym śniadankiem i obiadkiem – był dzień zimowych ferii w naszym Oratorium.


Warto wiedzieć:


Sałatka karnawałowa bardzo owocowa – polecamy przepis
owoce: winogrona, jabłko, gruszki i mandarynki pokroić i przełożyć do miski. Skropić sokiem z cytryny. Wymieszać.
Przygotować sos: zmiksować jogurt naturalny z truskawkami i odrobiną cukru. Podawać z lodami waniliowymi. Całość polać rozpuszczoną czekoladą.
Czas przygotowania: do 30 minut
Poziom trudności: łatwe

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin