chmuryl
chmuryp

WALENTYNKI
Ślę do Ciebie walentynkę, lubię Ciebie odrobinkę i nadzieję mam, że Ci radość dam.


WALENTYNKI  – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie karteczek, pocztówek, przeważnie czerwonych, w kształcie serca zawierających wyznania miłosne często pisane wierszem. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. To dzień, w którym nie boimy się mówić  o swoich uczuciach i emocjach. Dzieci szczerze i otwarcie potrafią  okazać radość, przyjaźń, sympatię w stosunku do innych.


Nie tylko dorośli obchodzą Walentynki. To też ważny dzień dla młodszych i starszych dzieci.  My też obchodziliśmy Dzień Zakochanych – Walentynki w naszej wspólnocie Oratoryjnej.  Tego dnia  królował  kolor czerwony.  Gościł nie tylko na ubraniach ale i sale udekorowane były walentynkowymi motywami. Dla naszych wychowanków dzień ten stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam RAZEM. W dniu Świętego Walentego postanowiliśmy razem  z wychowawcami zrobić ciasteczka walentynkowe w kształcie SERCA. Dzieci  dekorowały je białym i różowym lukrem, masłem czekoladowym, zdobiły barwnymi posypkami, złocistymi perełkami. Rysowały czerwone serduszka, kwiatki, szlaczki  nie zabrakło również ciasteczek z imionami dla sympatii. Każdy mógł wykazać się własnym pomysłem. PROSTO Z SERCA – DLA SERCA  lub po prostu dla kogoś bliskiego i  wzajemnie się nimi obdarowywały.  Nie zabrakło też konkursu plastycznego na najładniejszą walentynkę, konkursu literackiego na najpiękniejszy wierszyk o przyjaźni, konkursu tanecznego oraz konkursu wokalnego. Była też pogadanka na temat historii życia Św. Walentego biskupa Terni w Umbrii. Wspaniała lekcja historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie  i literatury. Ważne, że wszyscy przy tym dobrze bawiliśmy się w końcu to radosne święto!


Dzień Świętego Walentego w naszej wspólnocie Oratoryjnej upłynął  na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni.

LUBIĘ CIĘ !


TO WARTO POWIEDZIEĆ W WALENTYNKIprzerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin