chmuryl
chmuryp

ŚRODA POPIELCOWAŚroda Popielcowa to pierwszy dzień Wielkiego Postu. Dla chrześcijan jest to zawsze znak, że należy zakończyć okres karnawału i zacząć przygotowywać się do odpowiedniego przeżywania największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych.


Środa Popielcowa to w Kościele Katolickim dzień rozpoczynający okres Wielkiego Postu. Popielec przypada dokładnie 46 dni przed Wielkanocą. W kościele katolickim kapłan posypuje głowy wiernych popiołem symbolizującym pokutę i przemijalność życia. Popiół pochodzi z palm poświęconych podczas liturgii w Niedzielę Palmową. I nasze głowy posypane zostały popiołem, byśmy mogli dobrze rozpocząć Wielki Post.  Podczas posypania rozbrzmiewały słowa „prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Rozpoczął się więc czas pokuty – inne pieśni, inny kolor szat liturgicznych i nasze przemyślenia i postanowienia. Wychowankowie Oratorium „Twój Dom” bardzo starannie przygotowali się do Wielkiego Postu. Wspólnie z wychowawcami wykonali wielkopostne dekoracje holu i kaplicy przypominające o okresie pokuty w naszej placówce. Rozmawiali  w grupach o dziecięcych postanowieniach.

Rozpoczynając swój Wielki Post pamiętajmy, że jest to doskonały czas realnej i bardzo rzeczowej refleksji nad sobą i nad tym, co w naszym życiu jest „byle jakie” i niegodne imienia chrześcijanina. Niech ten „czas upragniony” wzbudza w nas nadzieję, że z pomocą łaski Bożej i życzliwych  ludzi możemy coś zmienić na lepsze w swoim życiu.

WIELKI POST TO CZAS OCZYSZCZENIA SERCA I NAUKI MIŁOŚCI DO BOGA.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin